Biżuteria ślubna – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej biżuterii ślubnej to niezwykle ważna kwestia dla każdej przyszłej panny młodej. Stanowi nie tylko uatrakcyjnienie kreacji w tym wyjątkowym dniu, ale i wspaniałą pamiątkę na całe życie. Jak wybrać odpowiednią biżuterię, która idealnie będzie pasowała do sukni ślubnej i przyczyni się do powstania efektu wow? Warto pamiętać o kilku zasadach.

Umiar dobry na wszystko, czyli jak dobierać biżuterię ślubną

To oczywiste, że każda kobieta w dniu swojego ślubu chce błyszczeć i wyglądać jak księżniczka. Jednak wbrew pozorom taki efekt wcale nie jest łatwy! Wystarczy bowiem nierozważny dobór dodatków, by był odwrotny do zamierzonego. Kluczem do sukcesu jest bowiem elegancja i umiar, czyli taki dobór biżuterii, który sprawi, że kobieta będzie wyglądała szykownie, a nie przesadnie. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o dobrym dopasowaniu stylu biżuterii ślubnej do sukienki.

Jeśli suknia ślubna jest skromna i delikatna, prosta, bez zdobień, a do tego posiada odkryte ramiona i głęboki dekolt – wybór jest niemal nieograniczony! Dla podbicia delikatności można wybrać równie skromną biżuterię – drobne celebrytki czy też subtelne kolczyki z kamieniem szlachetnym. Ale dla kontrastu można wybrać też coś bardziej efektownego, np. większy naszyjnik wysadzany kamieniami czy długie kolczyki. Ważne jednak, by nie łączyć kilku elementów, bo wtedy zamiast elegancji, będzie wrażenie przesady. Dobrym połączeniem będą kolczyki i bransoletka. Przy mocno strojnych kreacjach pole do popisu znacznie się zawęża – biżuteria powinna być odpowiednio delikatna, subtelna. Można nieco zaszaleć przy kolczykach, jeśli sukienka jest mocno wykrojona, ale wtedy warto zrezygnować z dodatkowych ozdób.

Jakiej biżuterii nie wybierać na ślub?

Z pewnością takiej, która koliduje ze stylem sukni. Warto unikać połączeń różnych kamieni szlachetnych. Jeśli sukienka jest zdobiona perełkami, biżuteria ślubna powinna być albo z nimi, albo bez kamieni. Warto także dopasowywać do siebie elementy – jeśli wybiera się więcej niż jeden, np. kolczyki i bransoletkę, powinny stanowić komplet – wtedy będą się prezentowały najbardziej elegancko.

A w planowaniu ślubu i wesela, najlepiej skorzystać z pomocy planera ślubnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj