Suszarka do włosów z jonizacją – czy warto?

Suszenie włosów to częsty zabieg, który wykonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Odpowiednie urządzenie za pomocą ciepłego powietrza, doskonale stylizuje nawet bardzo długie włosy. Na rynku są też suszarki do włosów z jonizacją. Co to jest i czy warto je kupić?

Czym jest jonizacja?

Aby wyjaśnić czym jest suszarka do włosów z jonizacją, warto wspomnieć o tym, jak przebiega proces suszenia włosów. Wysoka temperatura podczas suszenia sprawia, że łuski włosów się rozchylają i zaczynają się zbierać dodatnie ładunki. Dzieje się to dlatego, że podnosi się jednocześnie temperatura wody, która jest na powierzchni. Gorąca para przedostaje się do włosów. Wspomniane dodatnie ładunki niestety nie działają pozytywnie. Pojawiają się kłopoty z przesuszeniem, elektryzowaniem włosów i brakiem podatności na układanie. Ponadto fryzura jest pusząca się, a fryzurę bardzo trudno ułożyć. W dodatku jony dodatnie osłabiają włosy, mogą pojawić się rozdwojone końcówki. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się suszarki z jonizacją.

Efekt suszenia włosów suszarką z jonizacją

Suszarki z jonizacją pomagają neutralizować jony dodatnie, jednocześnie minimalizując ryzyko uszkodzenia włosów. Dzięki temu fryzurę zdecydowanie łatwiej jest ułożyć. Ponadto włosy są bardziej nawilżone, gładkie i prostsze w modelowaniu. Suszarka z jonizacją jest także wskazana dla osób, które mają problem z elektryzowaniem się włosów. Ponadto wyglądają one na zdrowsze. Funkcja jonizacji sprawdzi się także u tych, którzy często suszą włosy o poranku, kiedy spieszą się do pracy. Szybciej można uzyskać pożądaną fryzurę.

Dobry sprzęt do pielęgnacji włosów może być dość drogi. Pożyczka na raty może być jednak odpowiednim rozwiązaniem. Wystarczy, że dopełnisz formalności i będziesz pamiętać o regularnej spłacie. Pożyczka na raty to gotówka, która trafi prosto na Twoje konto.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suszarki z jonizacją?

Na rynku istnieje wiele modeli suszarek z jonizacją, dlatego warto przyjrzeć się parametrom technicznym. Po pierwsze, liczy się moc suszarki. Im wyższa, tym szybciej możesz wysuszyć włosy. Ponadto zwróć uwagę na temperaturę i prędkość, którą można regulować. Dzięki temu dopasujesz warunki suszenia do swoich włosów. Cienkie i krótkie będą wymagały mniejszego nakładu pracy niż grube i długie. Poza parametrami technicznymi, warto jest wybrać taką suszarkę, która nie jest zbyt ciężka. Przez to możesz mieć problem podczas suszenia i konieczne będą przerwy.

Nowoczesne suszarki z jonizacją

Jeśli szukasz nowoczesnych urządzeń, zwróć uwagę na takie suszarki z jonizacją, które posiadają czujnik monitorowania suszenia. Sprawia to, że sprzęt sam decyduje o tym, jaka temperatura jest odpowiednia na Twoje włosy. Dodatkowe nakładki, np. w postaci nasadki, mogą zwiększyć objętość fryzury. Okrągła szczotka z kolei podkręci końcówki i układanie włosów będzie jeszcze łatwiejsze. Szukasz dodatkowej gotówki? Pożyczka na raty to optymalne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj