Kolonie dla dzieci: jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

kolonie-dla-dzieci

Jeśli planujesz zafundować dziecku pierwsze w jego życiu kolonie, to wyobrażamy sobie poziom Twoich emocji. Z jednej strony chcesz, aby pociecha wreszcie zaczęła się usamodzielniać i spędziła świetny wakacyjny czas w gronie rówieśników, ale z drugiej masz rodzicielskie obawy. Spokojnie, wybierając odpowiednią imprezę możesz mieć pewność, że dziecko wróci do domu bezpiecznie i uśmiechnięte od ucha do ucha. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać kolonie dla dziecka, zwracając uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Renoma organizatora

W wyborze kolonii dla dziecka najważniejsze jest to, aby postawić na sprawdzonego, zaufanego organizatora. Nie może to być przypadkowe biuro, o którym niewiele wiadomo. Radzimy zdecydować się na powierzenie dziecka doświadczonemu organizatorowi turystyki dziecięcej i młodzieżowej, który cieszy się dobrą opinią i wysokim zaufaniem rodziców – co można zweryfikować np. w Internecie czy korzystając z rekomendacji znajomych.

Jednym z najlepiej ocenianych organizatorów jest Kogis – biuro od wielu lat oferujące wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży, posiadające niezbędne licencje i oczywiście zgłaszające każdy wyjazd właściwemu Kuratorium Oświaty.

Wybierając organizatora zwróć uwagę na dokładność opisów oferowanych wyjazdów, ze szczególnym akcentem na kadrę wychowawców, terminy kolonii, wszystkie koszty ponoszone przez rodziców, ubezpieczenie oraz szczegóły na temat zakwaterowania.

Program kolonii

Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie programu imprezy. Im bogatszy, tym oczywiście lepiej, ponieważ to minimalizuje ryzyko, że dziecko będzie się nudzić i tęsknić za domem (oraz męczyć rodziców ciągłymi telefonami).

Program powinien przewidywać aktywności na terenie ośrodka, ale też atrakcyjne wycieczki po okolicy, najlepiej już w cenie wyjazdu.

Tematyka kolonii

Minęły czasy, kiedy kolonie sprowadzały się jedynie do standardowych gier i zabaw na terenie ośrodka, plażowania czy okazjonalnych wycieczek z kupowaniem pamiątek. Dziś w ofertach czołowych organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży znajdziemy ogromny wybór kolonii tematycznych.

Są to kolonie wpisujące się w zainteresowania młodych ludzi, pozwalające im realizować swoje pasje nawet w czasie wakacji. Można tutaj wymienić m.in. kolonie sportowe, taneczne, w siodle, żeglarskie, survivalowe, o tematyce Harry’ego Pottera, Minecrafta i wiele innych.

Jeśli Twoje dziecko ma jakieś hobby czy tym bardziej pasję, to naprawdę warto zafundować mu kolonie o podobnym motywie przewodnim. Dzięki temu pociecha nie tylko nie będzie się ani przez moment nudzić, ale też spędzi wakacyjny czas w gronie rówieśników podzielających te same zainteresowania, co ułatwi szybkie nawiązanie znajomości.

Z pełną ofertą kolonii dla dzieci organizowanych przez Kogis można się zapoznać na stronie internetowej https://www.kogis.pl/kolonie.

Lokalizacja i dojazd

Przy wyborze kolonii, zwłaszcza pierwszych w życiu dziecka, zwróć uwagę na kwestię dojazdu. Dobrze będzie postawić na imprezę organizowaną jak najbliżej domu, ale oczywiście w atrakcyjnym turystycznie miejscu – na przykład nad morzem, w górach czy nad jeziorem.

Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy organizator zapewnia wyjazd z Twojej lub pobliskiej miejscowości, aby uniknąć długiego, męczącego dojazdu na miejsce zbiórki.

Pierwszy wyjazd na kolonie: ile dni wybrać?

To klasyczny dylemat, przed jakim stają rodzice. Jeśli rzeczywiście ma to być pierwszy wyjazd dziecka, to optymalna będzie 7-10 dniowa impreza. Wiele zależy też od wieku pociechy, natomiast radzimy nie rzucać dziecka od razu na głęboką wodę. Na pewno pojawi się tęsknota za rodzicami i domem, dlatego warto zacząć od krótszego wyjazdu, aby dziecko nie zraziło się do kolonii i chętnie pojechało na nie znów za rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj