Projektowanie biżuterii na zamówienie

Biżuteria to niewielki detal o wielkiej sile. Czasem wystarczy akcent w postaci stylowych, eleganckich kolczyków, żeby twarz stała się rozświetlona, a fryzura wydawała się bardziej elegancka. To niesamowite, jak wiele może zmienić tak subtelny wyrób. Podobnie jest z pierścionkami, bransoletkami i innymi ozdobami, po które tak często sięgamy. Biżuteria nie tylko zdobi nadgarstki, uszy, szyje, palce, ale też wyraża nasz styl. To niezwykle wdzięczny dodatek. Ogromny wybór rozwiązań sprawia, że na rynku można znaleźć biżuterię pasującą właściwie do każdego stylu. Czasem jednak oczekujemy czegoś więcej.

Unikatowa biżuteria

Spersonalizowane produkty zawsze cieszą bardziej. Dzięki nim stajemy się właścicielami czegoś wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju i niedostępnego innym konsumentom. To m.in. dlatego takim wielkim szacunkiem cieszą się wyroby handmade w postaci np. dodatków do mieszkania. Chętnie też wybieramy meble ręcznie robione. Nie chodzi tu przecież tylko o kwestie funkcjonalności, ale też o fakt, że w naszym mieszkaniu pojawi się coś unikatowego. Taka chęć wyróżnienia się odczuwana jest również przez fanów biżuterii. Współczesne firmy jubilerskie wychodzą naprzeciw takim potrzebom. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza zamówienia na pierścionki zaręczynowe.

Dlaczego warto skusić się na zindywidualizowany pierścionek?

Jest kilka powodów, dla których pary rezygnują z gotowych modeli. Najważniejsze to:

  • Wyróżnienie się

Pierścionki występują pod różnymi postaciami i oczywiście wśród gotowych wyrobów można znaleźć również nieco bardziej oryginalne warianty. Jeśli jednak przyszłej pannie młodej zależy na tym, żeby tak ozdoba była naprawdę oryginalna, pierścionek zaręczynowy na zamówienie będzie strzałem w dziesiątkę. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie jakiegoś motywu, który jest ważny dla pary, kojarzy się im z ich uczuciem i chcą go utrwalić w takiej biżuterii. Niekiedy też oryginalny pierścionek wiąże się bezpośrednio z tym, co pasjonuje kobietę. Taka opcja to niezliczone warianty biżuterii, która na zawsze będzie kojarzyć się z najpiękniejszą chwilą.

  • Podkreślenie wagi związku

Nawet fanom nieco bardziej stonowanych form niż te opisane w poprzednim akapicie, może zależeć na wyjątkowości. Pierścionek nie musi zaskakiwać niezwykłym wyglądem, żeby być unikatowym. Świadomość, że żadna kobieta nie ma takiej samej sztuki biżuterii, zazwyczaj powoduje duże zadowolenie. To wyjaśnia, czemu tak wielką popularnością cieszą się różne rodzaje biżuterii ręcznie robionej. W przypadku pierścionka zaręczynowego ta wyjątkowość jest ceniona jeszcze mocniej i jeszcze bardziej pożądana.

  • Odwzorowanie konkretnego modelu

Czasami może się zdarzyć, że przyszła panna młoda widziała pierścionek, który wyjątkowo mocno jej się spodobał. Nieraz taka napotkana biżuteria może mieć też wartość sentymentalną. Tak jest np. wtedy, gdy pierścionek zaręczynowy przypomina pierścionek ważnej dla kobiety osoby – np. mamy, babci lub prababci. Zaręczyny przy użyciu takiej biżuterii będą jeszcze piękniejsze, bo biżuteria będzie kojarzyła się z kimś ważnym.

Warto podkreślić, że pierścionki zaręczynowe na zamówienie czasem są jedynym ratunkiem z bardzo prozaicznych powodów. Niektóre panny młode mają palce o nietypowych rozmiarach i konieczny jest pierścionek zaręczynowy albo mniejszy, albo większy od standardowych rozmiarów. Należy też dodać, że bardzo często wykonuje się również obrączki ślubne na zamówienie. Oprócz wcześniej wymienionych powodów, w tym przypadku znaczenie ma jeszcze jedna kwestia.

Pierścionek i obrączka to biżuteria, którą kobiety często noszą jednocześnie. Aby te dwie ozdoby tworzyły spójną całość, pary często decydują się zaufać dobremu jubilerowi i zlecić mu wykonanie obrączki. W efekcie powstaje wyrób, który idealnie uzupełnia estetykę pierścionka.

Niezależnie od tego, który z powodów skłonił parę do skorzystania z usługi wykonania biżuterii na zamówienie i jaki efekt się przy tym osiągnie, ważne jest jedno – w takiej ozdobie panna młoda powinna czuć się komfortowo i pewnie.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do jubilera w Katowicach – Trójca Gold

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj