Pielęgnacja psów z sierścią i włosem. Wyjaśniamy, jak dobrać odpowiednie akcesoria

Szata każdego psa, niezależnie od rodzaju sierści wymaga pielęgnacji, a odpowiednio dobrane narzędzia sprawiają, że sam proces przebiega sprawnie, a efekty są widoczne gołym okiem. Jak dobrać odpowiednie akcesoria w zależności od rodzaju włosia czworonoga?

Najlepszym wyborem zdecydowanie są grzebienie metalowe – są nie tylko wytrzymałe, ale również nie powodują elektryzowania się sierści. Inne cechy narzędzia powinny być dopasowane indywidualnie do potrzeb pupila. Profesjonalne grzebienie są dostępne między innymi tutaj: https://sklep.germapol.pl/pl/grzebienie.html

Akcesoria dla psów posiadających sierść

Rasy krótkowłose posiadające gładką sierść nie wymagają zbyt dużego nakładu pracy podczas pielęgnacji. Wyczesanie martwej sierści i podszerstka będzie w ich przypadku wystarczające. Do tego najlepiej sprawdzą się grzebienie z krótkimi, metalowymi ząbkami. Nieco inaczej wygląda pielęgnacja psów z sierścią gęstą i grubą. Dla nich najlepszym wyborem będą metalowe lub drewniane grzebienie o gęstych ząbkach. Ponadto, przydatna może być szczotka lub rękawica, która wygładzi sierść pupila.

Pielęgnacja psów długowłosych jest bardziej wymagająca. Potrzebne będą nie tylko grzebienie, ale również szczotki umożliwiające wygładzenie sierści. Pielęgnację należy zacząć od grzebienia z szerokimi zębami, aby później przejść do gęstszego grzebienia. Regularne szczotkowanie pozwoli zachować lśniącą i zdrową sierść, psa rasy długowłosej powinno się czesać przynajmniej raz w tygodniu.

Akcesoria dla psów posiadających włos

Rasy posiadające włos takie jak yorkshire terier czy shih tzu są zdecydowanie bardziej wymagające pod względem pielęgnacji, niż psy posiadające sierść. Czesanie psiego włosa, ze względu na jego tendencję do plątania, powinno się odbywać codziennie lub prawie codziennie. Najlepiej w tym celu sprawdzi się grzebień z obrotowymi zębami. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, ząbki grzebienia nie wyrywają włosia i nie wkręcają się w sierść. Standardowe grzebienie również się przydadzą. Na wypadek kołtunów warto posiadać dwa o różnym rozstawie zębów. Profesjonalne akcesoria groomerskie nie tylko usprawniają proces pielęgnacji psa, ale również, ze względu na wysoką jakość nie niszczą włosia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj