Niezawodne łóżka dla chorych

Osoby, które są obłożnie chore, bądź muszą przebywać dłuższy czas leżąc w łóżku z powodu jakiejś choroby, czy wypadku, powinny mieć zapewniony odpowiedni komfortowy i wypoczynek. Można to osiągnąć dzięki odpowiedniemu sprzętowi rehabilitacyjnemu.

Przede wszystkim będzie to łóżko rehabilitacyjne, ważne by było ono wyposażone w materac przeciwodleżynowy. Zapobiega on powstawaniu odleżyn na skórze, pozwala wygodnie odpoczywać, zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Z takiego sprzętu można skorzystać w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego lub też kupić w sklepie medycznym.

W przypadku gdy osoba jest czasowo unieruchomiona bardzo dobrym rozwiązaniem są wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych, pozwalają one na określony czas, na wypożyczenie tego ważnego sprzętu.

Poszukując danego łóżka możemy zasięgnąć informacji w takiej placówce jaki model jest odpowiedni dla danej chorej osoby i wybrać ten najlepszy.

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to dobra inwestycja w przypadku, gdy mamy w domu osobę obłożnie chorą na stałe, ponieważ ta osoba większą część życia w nim spędzi. Łóżko to powinno być maksymalnie wygodne, dostosowane do potrzeb chorego. Ciekawą propozycją w tym przypadku są łóżka elektryczne, które można ustawiać za pomocą pilota. Również sam chory, jeżeli jest do tego stopnia sprawny, może ustawić za jego pomocą odpowiednie parametry, by np. leżeć w ulubionej pozycji, bądź też odpoczywać w pozycji półsiedzącej.

Łóżka rehabilitacyjne, które posiadają możliwość regulacji wysokości boków tego łóżka, zapewniają możliwość właściwej pielęgnacji chorego.

Łóżka rehabilitacyjne mogą być wyposażone w uchwyt trójkątny, który umożliwia zmianę pozycji chorego, wsparcie się, czy też podniesienie się z łóżka. Istotne jest, aby łóżko było wyposażone w odpowiednie, regulowane barierki boczne, które zabezpieczą pacjenta przed upadkiem, a także ułatwią zejście z łóżka, jeżeli jest taka potrzeba.

Zalety wielofunkcyjnych łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka dla chorych posiadają wiele zalet, zmniejszają ryzyko powstawania odleżyn, zwłaszcza jeżeli są wyposażone w odpowiedni materac przeciwodleżynowy, który zapewnia przepływ powietrza, zmianę pozycji ciała, w przypadku takich łóżek wysięgnik z trójkątem umożliwia samodzielną zmianę pozycji, czy też podniesienia się.

Łóżka te posiadają segmentowe leżę łóżka, z możliwością regulacji wysokości całkowitej i za pomocą pilota, wiele modeli łóżek dostępny jest ze szafkami przyłóżkowymi oraz materacami przeciwodleżynowymi. Można zakupić je z odpowiednią pościelą, która zabezpiecza materac przed poprawieniem.

Łóżka dla chorych zapewniają prawidłową opiekę medyczną, bezpieczeństwo chorego, jak również są bardzo pomocne osobom opiekującym się chorymi. Łóżka dla chorych zabezpieczają przed urazami związanymi z przeciążeniem, zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy podczas pielęgnacji chorego i utrzymaniu prawidłowej higieny. Tak więc są one niezbędna dla chorego i osoby opiekującej się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj