Łóżeczka turystyczne dla małych podróżników

Łóżeczka turystyczne stanowią obecnie niemal obowiązkowy element, bez którego rodzice nie wyobrażają sobie funkcjonowania. Wizja odwiedzin u bliskich, krótszych lub dłuższych wypraw, a nawet wspólnych wczasów zachęca do tego, by zaopatrzyć się w łóżeczko, które bez trudu zmieści się w bagażniku samochodu.

Łóżeczka turystyczne dla każdego dziecka

W dzisiejszych czasach rodzice nie zamierzają siedzieć w domu, gdy pojawi się na świecie dziecko. Wielu z nich decyduje się niemal od początku ruszać z maleństwem na „podbój świata”. Może to być wizyta u babci lub cioci, krótki wyjazd nad morze albo dłuższa wspólna wyprawa. Ba, nie musi to być nawet wyjazd z planowanym noclegiem. Niemowlę przecież potrafi zasnąć w każdej chwili. Łóżeczka turystyczne są więc niezbędne.

Są dzieci, które potrafią odpoczywać w każdym miejscu, jednak komfortowy, zdrowy i spokojny sen jest podstawą. Wpływa on przecież na rozwój psychiczny i fizyczny maluszka. Łóżeczka turystyczne zapewnią mu doskonałe warunki i bezpieczeństwo.

Zalety łóżeczek turystycznych

Dobre łóżeczka turystyczne są praktyczne, bezpieczne, wygodne i wielofunkcyjne. Składają się tak, że można je umieścić w bagażniku każdego, nawet niewielkiego auta. Po rozłożeniu stają się wygodnymi łóżeczkami, w których można spokojnie ułożyć dziecko do snu. Stabilna konstrukcja, przezroczyste boki i funkcja przewijaka zapewnią pełen komfort nawet w przypadku maleńkiego dziecka. Ponadto niektóre łóżeczka mają opcję dwupoziomową: materac można umieszczać dowolnie, na dwóch poziomach, w zależności od wieku dziecka. Niższy poziom jest idealny dla starszych dzieci, które zaczynają już uczyć się chodzić. Ciekawe i pomysłowe maluchy mogłyby przechylić się i wypaść z łóżeczka. Gdy materac jest umieszczony niżej, rodzice mogą spokojnie odetchnąć, bo dziecko jest bezpieczne i łóżeczko może wówczas pełnić rolę kojca do zabawy. W przypadku noworodków i niemowląt materac można umieścić na wyższym poziomie tak, by mieć bezpośredni dostęp do maluszka i nie schylać się, gdy np. przyjdzie konieczność zmiany pieluszki.

Dodatkowe wyposażenie łóżeczek turystycznych

Łóżeczka turystyczne są coraz częściej wyposażone w dodatkowe akcesoria. Chyba najbardziej popularną wersją dodatkową jest przewijak. Sprawdza się on doskonale w podróży, np. gdy zatrzymamy się z dzieckiem w hotelu.

Poza tym łóżeczka są często dodatkowo wyposażone w moskitiery chroniące dziecko przed ugryzieniami; torby podróżne, w których umieści się wszystkie potrzebne gadżety; panele z zabawkami, by skupić uwagę maluszka; dodatkowe kieszenie na zabawki i wiele innych. Opcji jest coraz więcej.

Bezpiecznie w podróży

Inwestycja rodziców w łóżeczka turystyczne na pewno okaże się przydatna, gdyż sen maluszka jest najważniejszy. Warto zadbać, by odbywał się w komfortowych warunkach, jak najbardziej zbliżonych do tych domowych. Wygodne łóżeczko, miękki materac i np. ulubiony pluszak lub zabierana wszędzie pieluszka sprawią, że dziecko zaśnie i nie będzie budziło się zaniepokojone nowym i nieznanym miejscem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj