Kaszki dla niemowląt – ważny element diety każdego malucha

Rozszerzanie diety niemowlęcia to wyjątkowo ważny proces, który ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój malucha. Już około szóstego miesiąca życia dziecka warto wprowadzać do jego codziennej diety delikatne kaszki i kleiki, dzięki którym maluch zacznie stopniowo zapoznawać się z różnorodną konsystencją pokarmów. Kaszki dla niemowląt różnią się jednak między sobą składem oraz formą podawania. Które produkty okażą się więc najlepsze dla kilkumiesięcznego dziecka?

Dlaczego warto wprowadzać kaszki do diety niemowlaka?

Na pewnym etapie życia dziecka mleko nie jest już w stanie efektywnie zaspokoić wszystkich najważniejszych potrzeb niemowlaka. Po rozszerzeniu diety malucha o przeciery warzywne można już zacząć stopniowo wprowadzać kolejne produkty. Kiedy niemowlak nabywa naturalnej umiejętności „mielenia językiem” to nadchodzi doskonały czas na rozszerzenie diety dziecka o kaszki dla niemowląt. Tego typu produkty znacząco wspomagają bowiem stopniowe przechodzenie dziecka z diety mlecznej na pokarmy o bardziej stałej konsystencji. Warto również zauważyć, że kaszki są bardzo delikatne w smaku, lekkostrawne oraz pozwalają uzyskać różnorodny stopień gęstości – od bardzo płynnej do papkowatej.

Kaszki dla niemowląt przede wszystkim jednak dostarczają dziecku wielu cennych składników odżywczych. Najczęściej powstają na bazie ryżu lub pszenicy, dzięki czemu są ważnym źródłem węglowodanów. Ponadto, wysokiej jakości kaszki (np. HiPP BIO) zawierają także inne ważne dla rozwoju dziecka składniki, w tym witaminę B1, D, cynk, żelazo czy wapń, które zapobiegają anemii, wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz regulują pracę przewodu pokarmowego.

Jaka kaszka najlepsza na początek?

Nowe pokarmy w diecie niemowląt należy wprowadzać stopniowo i z umiarem. Najlepiej, aby pierwsza wybrana kaszka miała jak najbardziej neutralny smak i składała się z niewielu prostych składników. Świetnie sprawdzą się tutaj zbożowe kaszki bezmleczne HiPP BIO zawierające bardzo delikatne płatki wytworzone wyłącznie z ekologicznych zbóż.

Przed upływem dwunastego miesiąca koniecznie trzeba również uzupełnić menu niemowlaka o kaszki zawierające gluten.

Rodzaje kaszek dla niemowląt

Na półkach sklepowych można odnaleźć wiele rodzajów różnorodnych kaszek dla niemowląt. Zaliczają się do nich:

  • kaszki bezmleczne – nie zawierają mleka, dlatego doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci z alergią na białko mleka krowiego;
  • kaszki mleczne – wyprodukowane są na bazie mleka modyfikowanego;
  • kaszki owocowe – zawierające dodatki w postaci suszonych owoców.

Dziecku można spokojnie podawać na zmianę kilka rodzajów kaszek. Z czasem warto poeksperymentować z różnymi odmianami, co pozwoli wyłonić produkt, który najbardziej smakuje maluchowi. Z tego powodu kaszki HiPP dostępne są w wielu różnorodnych smakach, do wyboru mamy gotowe kaszki w słoiczku czy suche kaszki do przygotowania z wodą lub mlekiem modyfikowanym. Podając każdy nowy pokarm dziecku trzeba jednak pamiętać o tym, aby wprowadzać go stopniowo w taki sposób, żeby niemowlak miał czas na właściwe przyzwyczajenie się do nieznanego wcześniej smaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj