Jakie nosidełko dla dziecka wybrać?

Wiosna oraz lato, a także wczesna jesień, kiedy na zewnątrz panuje przyjemna aura, to czas wycieczek pieszych. Rodzice są wniebowzięci, mogąc zabrać ze sobą swoje pociechy. Jednak nie wszędzie można wejść z wózkiem; gotowym rozwiązaniem są nosidełka. Dzięki nim, możliwe stają się nawet spacery po górach i wspólne zdobywanie szczytów, wraz z małym dzieckiem.

O czym należy pamiętać przy wyborze nosidełka dla naszej pociechy?

Nosidełka przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już swobodnie siadać. Jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę z niemowlakiem, powinniśmy zdecydować się na tkaną chustę. Zapewni ona wygodę oraz bezpieczeństwo naszemu maluszkowi.

Rodzaje nosidełek

Na rynku możemy spotkać się z nosidełkami z panelem usztywnianym bądź miękkim (bez jakiegokolwiek wypełnienia), a także z wąskim czy szerokim panelem. Powinniśmy zdecydować się na takie z szerokim oraz miękkim panelem, gdyż naszemu dziecku będzie wówczas wygodniej. Ponadto, dobre nosidełko musi posiadać podparcie dla ud maluszka. Pozwala to uniknąć przyszłych zwyrodnień jego stawów biodrowych.

Jeśli chodzi o sposób noszenia dziecka w nosidełku, muszą być one skierowane brzuszkiem do naszej klatki piersiowej albo naszych pleców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj