Jakie książeczki dla niemowlaka?

Bardzo ważne jest, aby spędzać czas ze swoim dzieckiem, bawić się z nim, a także uczyć go. Już od samego początku można czytać książeczki swoim pociechom, a także pokazywać im, że książki są wspaniałe poprzez specjalnie dobrane lektury dla niemowląt.

Jakie książki będą zajmujące dla naszego dziecka?

W internecie oraz księgarniach możemy znaleźć mnóstwo ciekawych pozycji dla naszych niemowląt. Do najbardziej interesujących zaliczyć można książeczki kontrastowe. Są to książeczki z obrazkami, najczęściej czarno-białymi, które przedstawiają proste przedmioty z codziennego otoczenia niemowlęcia. Lektury te zostały specjalnie opracowane przez psychologów dziecięcych i są adekwatne do sposobu, w jaki postrzegają najmłodsze dzieci.

Następnym ciekawym wyborem są książeczki z obrazkami, które dziecko może dotykać i badać ich fakturę. Przedstawione w książeczkach na przykład zwierzątka są wyklejone tkaniną przywodzącą na myśl futro danego zwierzęcia.

„Bajkoczytacze”

Tzw. „bajkoczytacze” to nowość na rynku książeczek dla niemowlaków. Znajdują się w nich obrazki, tekst oraz nagranie, które pozwala dziecku na stopniową naukę czytania poprzez śledzenie zdań oraz słuchanie opowiadającego, np.bajkę, głosu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj