Jaką butelkę dla dziecka kupić?

Wybór odpowiedniej butelki dla naszego maluszka stanowi ważną kwestię. Kiedy decydujemy się na podawanie dziecku mleka modyfikowanego, musimy pamiętać o tym, aby naczynie, z którego będzie piła pociecha spełniało konkretne warunki.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie butelki do karmienia?

Po pierwsze, należy wybrać taką butelkę, aby jej kształt nie był zbyt skomplikowany. Chodzi o to, żebyśmy po prostu nie mieli problemu z myciem naczynia. Dobrym rozwiązaniem są butelki, które można wysterylizować w mikrofali bądź butelki, które kupuje się w zestawie ze sterylizatorem. Możemy mieć wówczas pewność, iż naczynie będzie dokładnie wymyte i zdezynfekowane.

Jeśli chodzi o materiał, z którego została wykonana butelka do karmienia najlepiej wybrać szklaną lub z trzciny cukrowej czy butelkę tritanową (do nabycia w internecie). Nie należy kupować butelek z plastiku, gdyż do mleka modyfikowanego przenikają wtedy szkodliwe substancje, takie jak bisfenole.

Jaki rozmiar butelki do karmienia?

Zastanawiając się nad odpowiednią pojemnością butelki, musimy pamiętać, jak często powinien być karmiony maluszek oraz. Ponadto, należy wziąć pod uwagę wielkość porcji, którą podajemy dziecku. Najlepsza będzie butelka o pojemności równej przewidzianej dla maluszka porcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj