Jak rozpoznać, że jest się w ciąży?

Ciążę można rozpoznać po objawach, które mogą przypominać grypę żołądkową czy zatrucie. Objawy te występują już w pierwszych dniach bądź tygodniach ciąży i zdarza się, iż są mylnie interpretowane przez przyszłe matki.

Jakie konkretnie możemy wyróżnić pierwsze objawy ciąży?

Do objawów tych na pewno możemy zaliczyć brak miesiączki (gdyż nastąpiło zapłodnienie komórki jajowej). Oprócz tego, przyszła matka może skarżyć się na bóle piersi (ze względu na fakt, iż przygotowują się one do karmienia maluszka mlekiem). Ponadto, w pierwszych dniach lub tygodniach ciąży pojawiają się nudności i wymioty, które mogą przywodzić na myśl grypę żołądkową czy zatrucie pokarmowe (jak zostało wspomniane w pierwszym akapicie), a także ból brzucha.

Jakie objawy mogą jeszcze wskazywać na ciążę?

U przyszłych mam często zmienia się apetyt. Często zdarza się, iż kobieta odczuwa silną potrzebę spożycia danego pokarmu, nawet jeśli wcześniej przechodziła obok tego smaku obojętnie. Świadczy to „wołaniu” organizmu, który informuje kobietę o zapotrzebowaniu na dany składnik pokarmowy. Kolejnym objawem ciąży jest wrażliwość na zapachy. O ciąży może świadczyć także zwiększona częstotliwość wizyt w toalecie, a również osłabienie organizmu czy omdlenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj