Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Bardzo ważną sprawą jest dbanie o siebie podczas trwania ciąży, unikanie stresu, niepalenie papierosów, wystrzeganie się alkoholu oraz szkodliwych dla płodu pokarmów czy napoi. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż zrobiłyśmy wszystko, żeby nasze dziecko urodziło się zdrowe. Ważne jest również, aby każda przyszła mama odpowiednio się do ciąży przygotowała.

O co należy zadbać w okresie planowania ciąży?

Na samym początku każda z przyszłych mam powinna pozbyć się szkodliwych nawyków. Koniec z narkotykami, paleniem papierosów oraz spożywaniem alkoholu na jakiś czas przed zajściem w ciążę. Ponadto, istotne jest, aby zadbać o zdrowie (zarówno psychiczne, jak i fizyczne). Należy unikać stresu, można spróbować medytacji. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłyśmy, powinnyśmy koniecznie to zmienić! W okresie planowania ciąży ważne jest, aby uprawiać sport. Polecanymi dyscyplinami są między innymi pływanie oraz joga, które uczą prawidłowego oddychania.

Przygotowania teoretyczne

Przyszłe mamy powinny czytać poradniki dotyczące ciąży, a także przygotować listę badań, które należy wykonać przed zajściem w ciążę. Ponadto, każda planująca niemowlę kobieta musi śledzić cykl miesiączkowy wraz z dniami  płodnymi oraz wysypiać się, co pomoże w poczęciu dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj