Jak kupić odpowiednią przytulankę dla dziecka?

Dzieci kochają przytulanki – każdy rodzic wie o tym doskonale. Wybór tej najlepszej nie jest jednak tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, aby nabytek sprawił radość i właściwie spełnił swoją funkcję.

Dlaczego dziecko potrzebuje przytulanki?

Jak wyjaśniają eksperci ze sklepu Mamissima, dzieci potrzebują przytulanek przede wszystkim dlatego, że pomagają im one oswoić lęki. Przytulając się do miękkiego misia czy puszystego kocyka, maluch czuje się bezpieczniejszy i spokojniejszy, a to jest niezmiernie istotne w kontekście jego prawidłowego rozwoju. W praktyce przytulanki dla dzieci są również sprzymierzeńcami rodziców, którym zależy na tym, aby maluch wieczorem zasnął i spokojnie przespał całą noc.

Przytulanka dla dziecka – jakie są kryteria wyboru?

Kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze przytulanki jest wiek malucha. Pod nieco innym kątem kupuje się przytulanki dla noworodków, a pod innym te przeznaczone dla nieco starszych pociech. Warto przypomnieć o tym, że przytulanka nie musi być zabawką – równie dobrze w tej roli wypadnie również kocyk czy poduszka. Niemniej największą popularnością cieszą się zabawki – misie, króliczki, pieski, kotki itp. Niezwykle ważne jest to, z jakich materiałów są wykonane przytulanki dla małych dzieci – powinny być one wykonane z takich materiałów, które w żaden sposób nie zagrażają maluchowi. Warto postawić na naturalne tkaniny, który są nie tylko przyjemne w dotyku, ale nie powodują też podrażnień.

Przytulanka nie może mieć szorstkiej powierzchni ani wystających, ostrych elementów. Powinna być w stu procentach bezpieczna dla malucha. Świetnie sprawdzają się lekkie przytulanki dla niemowląt i starszych dzieci, które odznaczają się niedużymi rozmiarami – nie przeszkadzają one podczas snu i nie sprawiają problemów. W przypadku przedszkolaków można już pokusić się o nabycie większej zabawki – dziecko będzie ją wszędzie zabierać ze sobą. Przy zakupie należy zapoznać się ze wskazówkami producenta dotyczącymi m.in. utrzymania przytulanki w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj