Ile tygodni trwa ciąża?

Najczęściej mówi się, że czas trwania ciąży to całe dziewięć miesięcy. Jednak na kiedy przypada początek ciąży i jakie jej etapy przypadają na kolejne tygodnie?

Ustalenie początku ciąży i terminu porodu

Ustalenie początku ciąży odbywa się u ginekologa na pierwszej wizycie przyszłej mamy. Z kolei termin porodu lekarz ustala w około jedenastego do czternastego tygodnia ciąży.

Czas trwania ciąży

Zgodnie z metodą biologicznego obliczania czasu trwania ciąży jej początek przypisuje się na moment poczęcia. Z kolei na rozwiązanie można liczyć w 38. tygodniu.

Jeśli chodzi o regułę Naegelego, początek ciąży przypada na moment, w którym wystąpiła ostatnia miesiączka. Według tej metody, ciąża trwa 40 tygodni.

Ponadto, w internecie znajdują się różne kalkulatory, które pozwolą przyszłym mamom na obliczenie możliwego momentu przyjścia dziecka na świat.

O czym jednak nie mogą zapomnieć przyszłe mamy?

Każdy organizm ma swoje własne cechy charakterystyczne i nie da się ze stuprocentową pewnością określić konkretnego dnia porodu. Termin rozwiązania może opóźnić się nawet dwa tygodnie. Wszystko zależy od wielu czynników, np. długości cyklu kobiety. Prawidłowa ciąża powinna trwać nie mniej, niż 37 tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj