Holter dla dzieci

Badanie Holterem przeznaczone jest dla osób, które zmagają się z problemami z sercem. Holter to urządzenie monitorujące pracę serca. Podczas trwania badania towarzyszy pacjentowi w codziennych czynnościach. Jak przygotować się do badania? Czy Holter jest przeznaczony dla dzieci?

Dla kogo badanie Holterem?

Badanie Holterem przeznaczone jest dla osób, które zmagają się z problemami z sercem. Zaburzenia rytmu serca, kłucie w sercu, nierówne bicie serca, choroba wieńcowa, omdlenia i arytmia serca są głównymi przyczynami kwalifikującymi pacjenta do badania Holterem.

Holter to niewielkie urządzenie wyposażone w przyklejane do ciała elektrody. Zadaniem Holtera jest monitorowanie pracy serca i zapisywanie każdego odchylenia od normy. Po zakończonym badaniu pacjent oddaje urządzenie kardiologowi, który wykonuje opis badania.

Holter dla dziecka

Urządzenie Holter dla dziecka niewiele różni się od standardowego Holtera. Jest mniejsze i lżejsze, aby noszenie aparatu nie przeszkadzało dziecku w codziennych czynnościach i nie było dla niego uciążliwe. Badanie jest bezbolesne. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu dziecka do badania. Urządzenia nie wolno zamoczyć, ponieważ jego zalanie grozi uszkodzeniem. Holter EKG dla dzieci charakteryzuje się mniejszymi elektrodami dedykowanymi dla dzieci.

Rożne typy Holterów

Rozróżniamy dwa podstawowe typy badań Holterem. Holter EKG oraz Holter ciśnieniowy. Holter EKG charakteryzuje się przyklejanymi do ciała elektrodami, które monitorują pracę serca przez cały okres trwania badania. Samo badanie EKG trwa kilka minut. Badanie Holterem EKG może trwać od 24 godzin do kilku dni i daje znacznie bardziej wiarygodne wyniki, ponieważ monitoruje pracę serca podczas wykonywania codziennych czynności.

Holter ciśnieniowy (inaczej nazywany Holterem RR) mierzy ciśnienie tętnicze krwi za pomocą rękawa. Aparat mierzy ciśnienie przez cały okres trwania badania – od 24 godzin do kilku dni. Towarzyszy pacjentowi podczas codziennych czynności i dokonuje pomiarów co 15-30 minut, napełniając mankiet Holtera powietrzem.

Zalecenia podczas badania Holterem

Podczas badania Holterem ciśnieniowym lekarze zalecają, by ręka, na której jest rękaw była wyprostowana. Badanie nie wymaga specjalnych przygotowań. Podczas badania warto założyć luźne i wygodne ubrania, która nie będą przeszkadzały w pomiarach. Aparatu nie wolno zamoczyć, a podczas wykonywania badania nie używajmy koców ani poduszek elektrycznych.

Potrzebujesz wykonać badanie Holterem, ale nie chcesz czekać miesiącami w kolejce? Sprawdź Holter do domu! Zamów urządzenie i wykonaj badanie bez wychodzenia z domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj