Dlaczego czytanie dzieciom jest takie ważne?

Nasze dzieci potrzebują ogromnych pokładów miłości. Spędzając z nimi czas, bawiąc się z nimi, dostarczamy im sporą dozę uczuć. Jednakże, wspólne oglądanie bajek, słuchanie audiobooków czy zabawa nie wystarczą. Dla dziecka najważniejsza jest rozmowa z nami, a także czytanie książek.

Dlaczego czytać książki dziecku?

Czytając naszemu maluchowi książki, rozbudzamy jego ciekawość świata oraz rzeczy go otaczających. U takiego dziecka wykształca się poczucie piękna oraz wrażliwość, a także rozwija się wyobraźnia. Ponadto, maluchy, których rodzice czytają dla nich książki przed snem, lepiej sypiają oraz czują się bezpieczniej w swoich łóżeczkach. Jest to dobry sposób, jeśli chcemy, aby nasze dziecko spało samo w pokoju, a nie w naszym łóżku.

Czy dzięki czytaniu nasze dziecko będzie bardziej inteligentne?

Oczywiście! Czytanie rozwija pamięć dziecka, a także myślenie logiczne oraz abstrakcyjne. W ten sposób nasza pociecha uczy się, jak poprawnie używać języka mówionego oraz pisanego, co zdecydowanie przyda jej się w przyszłości. Ponadto, czytanie dziecku znacznie poprawia jego koncentrację, co także wpłynie pozytywnie na późniejszą naukę. Książki rozwijają również poczucie humoru naszego dziecka, a także pozwalają budować u niego nawyk samodzielnego sięgania po lekturę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj