Czy warto kupować zamienniki perfum?

Perfumy lane są niczym innym jak zamiennikami oryginalnych perfum znanych producentów. Dzięki temu, każdy może poczuć i pachnieć markowymi perfumami Diora czy Coco Chanel. Odpowiedniki już dawno przestały być kojarzone z zapachami o słabej trwałości. Obecnie, zapach utrzymuje się na skórze o wiele dłużej i jest maksymalnie zbliżony do zapachu perfum oryginalnych. Czy warto jednak zdecydować się na zakup zamienników?

Zamiennik vs oryginał

Zapach zamienników jest maksymalnie zbliżony do kompozycji zapachowej oryginału. Dla osób z otoczenia, które nie są znawcami w tej dziedzinie, zapach będzie praktycznie nie do odróżnienia. Perfumy zamienniki mają całe grono zwolenników, którzy cenią sobie korzyści płynące ze stosowania niedrogich zapachów.

Ceny oryginalnych perfum drogich marek są niekiedy bardzo wysokie. Trudno się temu dziwić, ponieważ prestiżowe firmy mogą sobie na to pozwolić. Jednakże nie każdy z nas jest w stanie regularnie wydawać po kilkaset złotych za niewielki flakonik oryginalnego zapachu. W dodatku, niektórzy mają więcej niż jeden ulubiony perfum, a patrząc na ceny – bardzo ciężko zrealizować zakup kilku różnych produktów.

W przypadku wielkich marek przeważnie płacimy za reklamę, w które znani producenci inwestują potężne sumy oraz za logo, które jest już na rynku zwyczajnie rozpoznawalne. Jeżeli chodzi o zamienniki markowych perfum, opłacamy jedynie koszt rzeczywisty produkcji, a nie koszt kampanii reklamowej. Dlatego ta cena jest o wiele, wiele niższa, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i trwałości zapachu.

Dzięki temu, luksus najdroższych zapachów będzie towarzyszył nam na co dzień.

Czy warto kupić zamiennik perfum oryginalnych?

Szukając w Internecie informacji i opinii o zamiennikach, natrafimy przeważnie na pozytywne recenzje zadowolonych klientów. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę, jeżeli kogoś nie obchodzi firmowy znaczek, a wyłącznie sam zapach – kupno zamienników nie powoduje większej różnicy. Wiele ludzi ceni sobie znaczną oszczędność takiego rozwiązania.

Perfumy zamienniki są również sprzedawane w eleganckich i atrakcyjnych wizualnie szklanych flakonikach, większość z nich jest również pakowana w estetyczne pudełeczka. Taki perfum może być doskonałym prezentem dla każdego.

Kupno zamienników oryginalnych perfum to również bardzo dobra okazja, aby zapoznać się z wieloma zapachami jednocześnie. Spośród nich można wybrać swoje ulubione i uświadomić sobie, których wolimy unikać. Wydając około 20-30 zł za perfum zamiennik, można pozwolić sobie na zakup kilku produktów, a cena wciąż będzie niższa, niż w przypadku zakupu jednego, oryginalnego zapachu.

Odpowiedniki również świetnie sprawdzają się w sytuacji, w której dużo podróżujesz. Jeżeli zakupisz oryginał za kilkaset złotych w pięknym flakonie, licz się z tym, że zabierając go ze sobą zwiększasz ryzyko uszkodzenia lub rozbicia go. A wtedy z pewnością byłaby to wielka szkoda. Kupując zamiennik, możesz bez obaw zabierać go ze sobą wszędzie, ponieważ w najgorszym wypadku stracisz maksymalnie 30 zł, a nie kilkaset.

Podsumowanie

Perfumy zamienniki są już mylnie kojarzone z gorszej jakości zapachami, które krótko utrzymują się na skórze. Obecnie, doświadczeni pracownicy odlewni perfum odpowiedników wiedzą doskonale, jak przygotować dany zapach w oparciu o oryginał. Dzięki temu, zamienniki są już maksymalnie zbliżone do oryginału i utrzymują się na skórze tyle samo, jak nie dłużej.

Jeżeli wciąż się wahasz czy postawić na odpowiedniki markowych perfum, pamiętaj, że są one bardzo tanie. Dlatego możesz bez większego problemu zakupić takowy produkt i jeżeli nie przypadnie Ci do gustu – po prostu nie kupować go ponownie.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj