Co dla dzieci w Warszawie w instytucjach kulturalnych?

Muzea, teatry, filharmonie czy opery to najczęściej miejsca, których oferta kulturalno-artystyczna kierowana jest do dorosłych odwiedzających czy słuchaczy. Jednak w stolicy można znaleźć wiele wydarzeń kulturalnych, które są adresowane również do najmłodszych. Gdzie warto się wybrać?

Muzea dla dzieci

Omawiając ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, nie sposób pominąć liczne muzea, które swoją ofertę przygotowały w taki sposób, aby odpowiadać na wyzwania, jakie stawiają przed nimi najmłodsi. W gminie Konstancin-Jeziorna, w miejscowości Czarnów pod Warszawą, znajduje się Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści – dawne Muzeum Opowiadaczy Historii, które zgromadziło w swoich zbiorach unikalne eksponaty światowych tradycji ustnych. Poprzez nową formę myślenia o wystawie i zwiedzających, muzeum prezentuje unikalną kolekcję tego, co do tej pory było nieuchwytne, ale stanowiło cenny dorobek wielu światowych kultur. Organizuje ono Festiwale Sztuki Opowiadania, które z pewnością spodobają się dzieciom.

W samej Warszawie znajduje się zaś Państwowe Muzeum Etnograficznego. W specjalnie zaprojektowanej do tego celu przestrzeni dzieci mogą poznawać kultury: tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. To miejsce, gdzie można poczuć się swobodnie w muzealnych wnętrzach, co jest niecodzienną atrakcją dla dzieci i ich opiekunów.

Oferta teatralna

W okresie np. Mikołajek w wielu teatrach odbywają się spektakle dla młodych widzów. Na deskach teatralnych można zobaczyć ciekawe przedstawienia przygotowane specjalnie dla najmłodszych i zwykle spotkać się z sympatycznym brodaczem w czerwonym ubraniu – ze świętym Mikołajem, który ma dla dzieci prezenty. Warto jednak sprawdzić, co dla dzieci w Warszawie oferuje Teatr Małego Widza. To pierwszy w Polsce teatr, który adresuje swoją ofertę do maluchów od 1. roku życia. W przyjaznej atmosferze dzieci mogą poznać sztukę teatralną, a nawet stać się częścią spektaklu. Dodatkowo będzie to prawdopodobnie atrakcja, z jaką jeszcze nie miały do czynienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj