5 niezbędnych sprzętów gastronomicznych w nowoczesnej kuchni

Funkcjonalna kuchnia to marzenie wszystkich fanów gotowania. Jego spełnienie nie jest trudne; dobranie odpowiednich sprzętów w znacznym stopniu uprzyjemnia przygotowywanie posiłków i poruszanie się po kuchni. Przedstawiamy 5 urządzeń, które powinny znaleźć się w mieszkaniu każdego nowoczesnego amatora gotowania.

Wielofunkcyjny robot kuchenny „od wszystkiego”

Bez względu na to, jak bardzo miłośnik gotowania uwielbia przyrządzanie posiłków, zawsze znajdzie się przynajmniej jedna czynność, za którą nie przepada. Obieranie ziemniaków, tarcie warzyw, mieszanie mieszanki na lody co godzinę, mycie miski po kleistym cieście – poszczególne obowiązki potrafią odebrać radość z gotowania. Doskonałym rozwiązaniem problemu jest wyposażenie kuchni w wielofunkcyjnego robota kuchennego. Urządzenia o najlepszych parametrach są w stanie przygotować ciasto na chleb czy bułki i je upiec, poszatkować, rozdrobić, zblendować, ubić, umyć i obrać składniki, mają także funkcję autoczyszczenia. To sprzęt, który znacznie ogranicza czas konieczny do spędzenia w kuchni, przyspieszając i upraszczając proces gotowania.

Kuchenka mikrofalowa jako rozwiązanie dla żyjących w biegu

Życie w ciągłym biegu wymaga funkcjonalnych rozwiązań. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć kuchenki mikrofalowej o dużym możliwościach, pozwalającej na podgrzanie posiłku czy rozmrożenie składników w ciągu kilkudziesięciu sekund do kilku minut.

Piekarnik z użyciem pary wodnej

To modele do zabudowy, idealnie wpisujące się tym samym w wygląd nowoczesnej kuchni – spójny i minimalistyczny. Łączą w sobie możliwości piekarnika i parowaru, umożliwiając przygotowywanie znacznie lżejszych i zdrowych posiłków. Tym samym stają się sprzętem dwa w jednym, wykluczając konieczność posiadania dwóch osobnych urządzeń.

Lodówka z funkcją No Frost

Lodówka z funkcją No Frost

Rozmrażanie lodówki zdecydowanie nie należy do szybkich i przyjemnych czynności. Dezorganizuje czas pracy, wymaga wykorzystania wszystkich składników i przełożenia zakupów na inny termin i stałego pilnowania, by nie zalać podłogi. Wśród niezbędnych sprzętów w nowoczesnej kuchni nie może więc zabraknąć lodówki z funkcją No Frost – „blokującą” oszranianie się chłodziarki i zamrażarki.

Nowoczesna kuchnia to kuchnia elektryczna

Kuchnie gazowe nie wpisują się w ramy nowoczesnego urządzenia kuchni. Wymagają stałego dostępu do gazu i nietrudno w ich przypadku o wystąpienie niebezpiecznej sytuacji. Idealną alternatywą są dziś kuchenki elektryczne; bezpieczne, zdecydowanie bardziej wydajne i inteligentne. Funkcje szybkiego nagrzewania, natychmiastowego chłodzenia płyty po jej wyłączeniu czy samodzielne dopasowywanie się pola grzewczego do wielkości naczynia sprawiają, że gotowanie całkowicie zmienia na jakości. Nowoczesne i praktyczne akcesoria oraz dodatki kuchenne można znaleźć na https://gastro-swiss.pl/

Z całą pewnością warto inwestować w nowoczesne rozwiązania. Współczesne sprzęty kuchenne z roku na rok coraz bardziej wyręczają nas w codziennych czynnościach, jednocześnie doskonale wpisując się w wymagania designerskie modernistycznego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj