Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka

W momencie, kiedy odejdą wody i zacznie się poród ciężko skupić się na czymkolwiek innym, podczas gdy tak ważne jest, aby przyszła mama była odpowiednio przygotowana na pobyt i poród w szpitalu. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze spakowanie się i przemyślenie, co na pewno powinnyśmy ze sobą zabrać.

Badania oraz dokumenty, które należy wziąć ze sobą na „porodówkę”

Najlepiej przygotować sobie teczkę, w której umieścimy dowód osobisty, kartę przebiegu ciąży, wyniki badań z krwi oraz moczu, informację o naszej grupie krwi, USG, które zostało wykonane u prowadzącego ciążę ginekologa podczas ciąży. Ponadto, nie możemy zapomnieć o wynikach badań na różne wirusy (np. WR), a także wyniku badań na antygen HBs (jeśli wynik jest pozytywny, oznacza to, iż matka jest zarażona wirusem HBV.

Jakie rzeczy również warto ze sobą zabrać do szpitala?

Należy pamiętać o ubraniach, w których będziemy leżeć, rodzić, a także chodzić (jeśli już damy radę), kosmetykach, bardzo chłonnych podpaskach (w razie krwawienia), ręczniki oraz coś do picia.

Do szpitala powinno się również spakować rzeczy dla dziecka, m.in. czapeczkę, body, rękawiczki (aby maluszek nie mógł się drapać), kosmetyki, pieluszki, kocyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here