Mięso w diecie – fakty i mity

Mięso jest jednym z najpopularniejszych pokarmów. Przez lata, wokół mięsa pojawiło się wiele mitów, które mogą wpływać na decyzje dotyczące spożywanych posiłków. Prawdą jest, że gdyby mięso w rzeczywistości miało szkodzić, nie byłoby tak często używane w daniach dostarczanych przez catering dietetyczny. Warszawa jest jednym z miast, gdzie konsumenci mogą znaleźć wysokiej jakości diety pudełkowe – w tym także bogate w mięso.

Czerwone mięso jest niezdrowe

Czerwone mięso rzeczywiście może zaszkodzić, jednak pod warunkiem, że jest spożywane w nadmiarze. Zawiera ono co prawda więcej tłuszczów nasyconych niż mięso białe, jednak wystarczy odpowiednia obróbka termiczna, aby tę różnicę zniwelować. Zbilansowana dieta zawierająca czerwone mięso wcale nie niesie za sobą niekorzystnych skutków. Co więcej, mięso jest źródłem białka, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto, zawiera wiele cennych składników mineralnych, dlatego może być z powodzeniem jednym ze składników zróżnicowanej diety.

Drób zawiera hormony i antybiotyki

Warto zacząć od tego, że polskie prawo zakazuje stosowania antybiotykowych stymulatorów wzrostu oraz antybiotyków w przypadku zdrowych zwierząt. Co ważne, stosowanie tych substancji jest stale monitorowane, a partia mięsa, w której zostaną wykryte niedozwolone substancje jest wycofywana. Hormony – same w sobie – są również zakazane w produkcji drobiu. Dzięki temu można mieć pewność, że mięso które spożywamy jest pełnowartościowe i nie dostarcza nam niekorzystnych dla zdrowia substancji. Drób najwyższej jakości, ze względu na wysoką zawartość białka i lekkostrawność, jest bardzo często stosowany w przypadku, kiedy zamawiana jest dieta do domu. Warszawa i inne miasta w Polsce mogą pochwalić się szeroką ofertą smacznych i przede wszystkim zdrowych diet pudełkowych.

Rosnąca świadomość sprawia, że chcemy odżywiać się zdrowo, jednak przez szybkie tempo życia, nie każdy jest w stanie znaleźć czas na gotowanie. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest catering dietetyczny. Warszawa jest jednym z miast, gdzie mamy do wyboru diety indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań. Co jeszcze daje dieta do domu? Warszawa pozwala zamówić posiłki najwyższej jakości.

Mięso w diecie – fakty i mity
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here