Czego nie jeść w ciąży?

Aby urodzić zdrowe dziecko na pewno należy powstrzymać się przed paleniem papierosów czy piciem alkoholu w ciąży. Ponadto, powinno się jeść jak najmniej słodyczy, fast foodów, jednakże nie są to jedyne pokarmy, których musi wystrzegać się przyszła mama.

Napoje, których nie może spożywać ciężarna kobieta

Oprócz oczywiście alkoholu, przyszła matka powinna na czas ciąży zrezygnować z picia kawy. Zawarta w niej kofeina może niestety spowodować poronienie. Podobnie jest w przypadku coca-coli oraz napojów energetycznych, które zwiększają ryzyko utraty dziecka bądź ograniczeń wzrostu.

Jakich pokarmów należy koniecznie unikać w czasie trwania ciąży?

Ciężarna kobieta powinna powstrzymać się od jedzenia ryb oraz owoców morza. Zawierają one rtęć, która jest niezwykle niebezpieczna dla maluszka i jego rozwoju. Kolejnym pokarmem, który należy odstawić na czas ciąży jest wątróbka. Ze względu na dużą zawartość retinolu (czyli witaminy A) stanowi zagrożenie dla dziecka, ponieważ podawanie jej w nadmiarze źle wpłynie na płód. W ciąży nie powinno się również spożywać surowego mięsa, ponieważ istnieje ryzyko zarażenia się toksoplazmozą lub salmonellą, co jest niebezpieczne dla dziecka. Ponadto, nie należy jeść serów pleśniowych, dlatego że zawierają pewną bakterię odpowiedzialną za poronienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here